Genel

Bebek Arabası Nasıl Seçilir?

Bebek Arabası Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bebek arabası nedir? ‘Puset‘ genellikle dik oturaklı bir çocuk arabası modelini ifade eder.

Bebek arabalarının hafif ve kompakt olması, seyahat etmeyi çocuk oyuncağı haline getirir. Alışverişe çıkarken, parkta gezinirken veya kafelere giderken manevra yapmaları kolay olduğundan özellikle şehir içi ve banliyölerde yaşayanlar için harikadır.Bu nedenle bebek arabaları aktif bir yaşam tarzı için harika bir seçimdir.

En iyi bebek arabası markalarını inceleme klavuzumuza bakabilirsiniz.

Farklı amaçlar için farklı bebek arabaları vardır:

1. Layback puset: Bu puset, hem puset hem de puset hissi vererek tamamen yatar özelliktedir. Layback bebek arabaları, çocuğunuz tam olarak destekleneceği için hem bebekler hem de küçük çocuklar için idealdir. Layback bebek arabası modelleri genellikle hafiftir ve genellikle küçük çocuğunuzla birlikte eyaletler arası veya denizaşırı seyahatlerde kullanılır.

2. Jogger puset: ‘Jogger’lar’ olarak anılan üç tekerlekli pusetler alabilirsiniz. Daha büyük, sabit tekerleklere sahip jogger puset, fiziksel koşu ve koşu için daha uygundur ve hızlı hareketi barındıracak şekilde tasarlanmıştır.

3. İkili bebek arabası: İki çocuk veya ikizler için mükemmeldir, çift puset birden çok bebek için tasarlanmıştır. Klasik dik oturma yerine, yan yana sandalyelere sahiptirler.

4. Cabrio puset: Cabrio puset, tek bir pusetten ikili pusetlere dönüştürmek için fazladan bir puset koltuğu, bebek araba koltuğu ya da beşik takmanıza izin verir. Bir bisikleti bir çocuk arabasıyla birleştiren dönüştürülebilir pusetler de vardır.

Bebeklerin başlarını kendi başlarına dik tutmaları zaman alabileceğinden, en azından kısmen yatabilen bir koltuklu bebek arabası bulmak en iyisidir. Sadece tam düz bir pozisyona yaslanabilen bebek arabalarının bir yenidoğan için uygun olduğuna dikkat etmek de önemlidir.

Bebek arabası ile çocuk arabası arasındaki fark nedir?

Bir bebek arabası ya da çocuk arabası arasında seçim yapmak söz konusu olduğunda doğru ya da yanlış bir seçim yoktur – hangi tarz, özellik ve işlevselliği tercih ettiğinize ve yaşam tarzınızda bir bebek arabasının ya da çocuk  arabasının en iyi şekilde çalışıp çalışmayacağına bağlıdır.

Güvenlik söz konusu olduğunda, ikisi arasında hiçbir fark yoktur. Bununla birlikte, bir araştırma, denge söz konusu olduğunda hem bebek arabalarında hem de bebek arabalarında dört tekerlekli araçların tercih edildiğini buldu.

Bebek arabası satın alırken nelere dikkat etmelisiniz? Bebek arabası satın almadan önce kendinize sormanız gereken birkaç soru vardır:

Havayolu seyahatine uygun mu?

Çocuğunuzla uçakta seyahat edecekseniz, manevra yapması ve katlanması kolay bir bebek arabasına ihtiyacınız olacak. Ancak bu, günlük bir bebek arabası için sahip olduğunuz gereksinimle aynı olmayabilir ve bu nedenle çoğu insan, havayolu seyahatine daha uygun ikinci bir bebek arabası satın alacaktır. Bir bebek arabası genellikle çoğu havayoluna ek bir ücret ödemeden getirilebilir.

Bebek arabası hangi yaştan itibaren uygundur?

Farklı yaşlar için farklı bebek arabası işlevlerine ihtiyacınız olacağından, seçiminiz veya bebek arabası çocuğunuzun yaşına göre değişecektir. Örneğin, yeni doğmuş bir bebek yatmak için güvenli bir kayışa ve uzanmış bir koltuğa sahip bir bebek arabasına ihtiyaç duyarken, katlanması kolay hafif bir bebek arabası maceracı 2 yaşındaki çocuklar için iyidir.

Yaslanıyor mu?

Yine, yatar koltuk, özellikle yeni doğanlar için bir bebek arabasının önemli bir özelliğidir. Bunun nedeni, yeni doğanların kendilerini dik tutamaması ve bebek arabasında uyuyarak çok fazla zaman geçirmesidir, bu nedenle buna uyum sağlamak için yaslanabilecek bir koltuğa ihtiyacınız olacaktır. Uzanmış koltuklar, daha büyük çocuklar için yorulduklarında ve kestirmeye ihtiyaç duyduklarında kullanışlıdır.
Hangi yaşa kadar sürebilir?

Bebek arabaları günümüzde genellikle bebeğin yaşına göre tasarlandığından, birçok bebek arabasının yaş önerileri ve ağırlık sınırları olacaktır. Bu, bebek arabası seçerken çocuğunuzun yaşını göz önünde bulundurmanız ve çocuğunuza bir süre dayanacak bir bebek arabası seçmeye dikkat etmeniz gerektiği anlamına gelir.

Arabanın içine sığacak mı?

Seyahat ederken bir araba kiralamayı planlıyorsanız veya evde bile çocuğunuz küçük bir çocukken hafif puset kullanmayı tercih ediyorsanız, o zaman arabanıza kolayca sığabilecek ve yerleştirmesi kolay bir bebek arabası seçmeniz gerekecektir. , içeri kaldırın ve dışarı çıkarın.

Redsbaby SKIP bebek arabası yalnızca 6,5 kg ağırlığındadır ve dünyanın neresinde olursanız olun kolay taşıma sağlayan kompakt bir boyuta katlanır.

O ne kadar ağır?

Bebek arabanızı çok fazla itip kaldıracaksınız, bu nedenle bir bebek arabası satın alırken bunun sizin için çok ağır olmadığından emin olmak istersiniz. Bu, bebek arabası ile koşacak veya egzersiz yapacaksanız özellikle önemlidir ve yalnızca bebek arabasının değil, bebeğinizin ve bebeğinizin malzemelerinin de ağırlığını taşıyacağınızı unutmayın.

Sepeti var mı?

Çocuğunuzla dışarıdayken yanınızda bebek bezi, battaniye, mendil, oyuncak ve diğer birçok şey dahil olmak üzere çeşitli malzemeleri taşımanız gerekecek. Bu nedenle, muhtemelen ihtiyacınız olan her şeyi tutacak kadar büyük bir sepete ihtiyacınız olacak, bu nedenle bebek arabasının yeterince büyük bir sepete sahip olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

Bütçem ne kadar?

Bebek arabası seçerken bütçenizi dikkatlice düşünmeniz ve seçtiğiniz bebek arabasının kalitesinin ödediğiniz fiyata uygun olduğundan emin olmanız önemlidir.

Bebek arabasının kalitesi aşağıdaki gibi birkaç şekilde belirlenebilir:

Tekerlekler delinmez mi? Bebek arabasının kumaşı çocuğunuzun hassas cildi için yeterince yumuşak, ancak seyahatin yıpranmasına  dayanacak kadar dayanıklı mı? Kolları kavramanız rahat mı? Sonuçta, puseti itmek zorunda olan kişi sensin!
En iyi markaların yer aldığı sayfamızda diğer ürünlerimizi de inceleyebilir, müşteri yorumlarından istifade edebilirsiniz.

Hem bütçenize hem de ideal bebek arabanıza karar verirken tüm bunlar göz önünde bulundurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu