Rehber

Bulmacada Eski Dilde Öğrenci Ne Demek?

Bulmaca Sorusu: Bulmacada Öğrenci Eski Dil Cevabı ve Çözümü Nedir?

Bulmaca Cevabı: Eski dilde öğrenci sorusu çengel ve kare bulmacada sorulduğunda cevap olarak Şakirt, Talebe, Tilmiz gibi yanıtlar verilebilir.

Şakirt Eş Anlamı: Öğrenci demektir. Dilimize Farsça’dan geçmiştir. Eskiden medresede ders gören öğrenciler ve belirli bir sanat dalında eğitim alan çıraklar için kullanılırdı.

Talebe: Öğrenci demektir. Dilimize Arapça’dan geçmiştir. Kelime kökü itibarıyla talip olan kişi demektir. Öğrenci anlamında kullanılmıştır.

Tilmiz: Arapça’dan dilimize geçmiştir. Bulmacada Tilmiz, öğrenci, çırak, talebe gibi anlamlara gelmektedir.

KariyerHaber.Net olarak; bulmaca çözmekten keyif alanlar için bugün bulmacada eski dilde öğrenci sorusunun cevabını verdik. Bulmaca yanıtları bölümümüzde, çengel ve kare bulmaca soruları ve cevapları hakkında tüm merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Bulmacada sorulan bilgiler dışında, nedir? tanımı, ne anlama gelir? eş anlamlısı, zıt anlamlısı, simgesi, filmler, kitap önerileri, halk dilinde ne anlama gelir? gibi farklı başlıklar altında ek bilgileri de bulabilirsiniz. Posta gazetesi, Habertürk, Hürriyet ve diğer platformlarda sorulan günlük bulmacalar, resimli çengel, kare ve halka bulmacaların çözümleri için sitemizi takip edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu