Sağlık

Cilt Çatlakları Tedavi Yöntemleri

Ciltteki Çatlaklar Doğal Olarak Nasıl Geçer?

Bazıları için, cilt çatlakları doğal olarak nasıl giderileceğini öğrenmek ideal ilk adımdır. Hamile kadınlar ve hassas cilde sahip kişiler gibi bazı reçetesiz ve reçeteli ürünler herkes için güvenli değildir ve sonrasında ameliyat herkes için doğru bir seçenek değildir.

Cilt çatlakları görünümünü hafifletme ve azaltma üzerinde büyük etkisi olabilecek doğal unsurlar vardır . Beklentiler artmadan önce, doğal dünyada yaş çatlaklarını tamamen giderebilecek çok az şey olduğunu anlamak da önemlidir , çünkü bu izleri en iyi reçeteli dermatolojik kremlerle bile çıkarmak zordur.

Aşağıdaki doğal ilaçlar, nispeten taze çatlakların tedavisi için en uygun olanıdır – hala kırmızı veya morumsu kırmızı olanlar. Çatlak önleyici olarak kullanıma da uygundurlar.

1) Aloe Vera Jel

Aloe vera jeli, aloe vera bitkisinin yapraklarında bulunan ince, jelatin benzeri bir maddedir. Tarih boyunca, bu bitki cildin iyileştirici gücü ile tanınmıştır. Eski Mısırlılar bile bir dizi tıbbi durumu tedavi etmek için aloe vera kullandılar. Aloe vera jelinin yaklaşık yüzde 99’u sudan oluşur.

Kalan yüzde bir, tümü sağlıklı cildi desteklemek için harika olan A, C, E, B6 ve B12 vitaminlerini içerir. Aloe vera ayrıca polisakkaritler ve glikoproteinler içerir. Polisakkaritler, bütünleşik onarım sürecini başlatmaya yardımcı olur ve glikoproteinler, iltihap semptomlarını azaltır ve ciltle ilgili ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Aloe vera jeli yenilebilir bir içecek, besin kaynağı ve vitamin takviyesi olarak mevcut olsa da, bu ürünü kullanmanın en güvenli yolu jeli cilde masaj yapmaktır. Aloe vera, her gün en az bir kez taze çatlaklara uygulanmalıdır . Jel, zamanla cildinizin en kötü hasarı onarmasına ve gelecekteki çatlakların oluşmasını önlemesine yardımcı olacaktır. İşaretlerden geriye kalanlar netleşecek ve çok daha az görünür olacaktır.

2) E Vitamini

E Vitamini, cilt bakımının Kutsal Kasesidir. Bu vitaminin bu kadar popüler olmasının nedenlerinden biri, antioksidan olması, yani vücuttaki “serbest radikal” hücreleri hedef alıp ortadan kaldırmasıdır. Serbest radikaller, kolajen hücrelere zarar verebileceğinden kişinin cildini olumsuz etkileyebilir.

Kolajen, bastırıldığında cildimizin esnek kalmasını ve yerinde yaylanmasını sağlayan maddedir. Serbest radikaller ayrıca bütünlükten nem çekerek kuruluğa ve iyileşmenin yavaşlamasına neden olabilir.

E vitamini doğrudan cilde uygulanabilir veya vitamin takviyesi olarak tüketilebilir. E vitamini takviyesi hücre iyileşmesini hızlandırabilirken, topikal uygulamalar bütünlükteki nemi arttırdığı ve cildin dış katmanlarının iyileşmesini desteklediği için çatlakları tedavi etmede her iki yöntemi kullanmanın faydaları vardır. derin iç dermal tabakalarda deri.

Çatlaklara günde en az bir kez E vitamini içeren kaliteli bir losyon sürülmelidir. Alternatif ve daha güçlü bir seçenek, saf E vitamini yağını doğrudan cilde uygulamak ve yağı cilt ile işaretlenmiş bölgelere masaj yapmaya özen göstermektir.

3) Kakao yağı

Kakao yağı, kakao çekirdeğinden elde edilen bir özdür. Fasulye çekirdekleri fermente edilir, kavrulur ve preslenerek kakao yağı dediğimiz besin açısından zengin bir yağ elde edilir. E vitamini gibi kakao yağı da antioksidan güçle doludur.

Aynı zamanda besin eksikliği olan cildin hızla yutulacağı yağ asitleri bakımından da zengindir. Bu yağ asitleri, kuruluk, egzama ve güneşe maruz kalma, sert cilt ürünleri ve aşırı gerilmenin neden olduğu hasar gibi ciltle ilgili birçok sorunla mücadele edebilen derin nemlendiriciler görevi görür.

Kakao yağı, adını aldığı kremsi, tereyağlı bir dokuya sahiptir. Kaba doku başlangıçta cildinizde ağır hissedebilir, ancak krem ​​gün boyunca cildinize nem vermeye devam edecektir.

Kakao yağı ideal olarak banyodan hemen sonra ve / veya her gece uyumadan önce uygulanmalıdır. Gençler ve hamile kadınlar da dahil olmak üzere neredeyse herkesin kullanması güvenlidir.

4 Zeytinyağı)

Zeytinyağı, çoğumuzun mutfağında bulunan ve yaygın olarak yemeklerde kullandığımız bir maddedir, ancak kullanımlarını yemek hazırlama alanı dışında değerlendirme eğilimindedirler. Zeytinyağı, cilde zarar veren serbest radikalleri temizleyen antioksidanlarla doludur.

Aynı zamanda oldukça nemlendiricidir, bu da tam olarak iyileşmeye başlamak için taze çatlakların gerektirdiği şeydir . Deri katmanlarına nem eklemek , taze çatlakların boyutunu azaltmaya yardımcı olur ve onları gümüşi beyaz bir renge dönmeye teşvik eder.

Zeytinyağı muhtemelen çatlakları tamamen yok etmeyecek olsa da, kesinlikle onları daha az fark edilir hale getirebilir. Çatlakların bulunduğu bölgelere bol miktarda zeytinyağı masaj yapın ve dermal katmanların yağı süpürmeden emmesine izin verin.

Zeytinyağı oldukça kalın olduğundan ve dermal tabakalar tarafından tamamen emilmesi biraz zaman alabileceğinden, iki günde bir ve banyodan sonra uygulamayı deneyin.

5) Bol su için

İçme suyu, cildinizi içten dışa doldurmanın basit ama çok etkili bir yoludur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu