Rehber

Eski Dilde Bal Bulmaca Cevabı Nedir?

Bulmacada her zaman sorulan klasik sorulardan birisi olan ‘Eski dilde bal’ sorusunun cevabı:
Özellikle kare ve çengel bulmacalarda karşımıza çıkan ‘Bal Eski Dil’ sorusuna cevap olarak ASEL yazmalısınız. Cevabı 4 harften oluşan ve ASEL anlamında eski dilde bal için söylenen bu kelime, Arapça’dan dilimize geçmiştir. Bal, Bal akan ırmak, Cennetteki 4 ırmaktan biri olarak bilinmektedir.

Eski Dilde Bal Hangi Bulmacalarda Sorulur?

Bulmacaya meraklı olanlar için, kelime avı, sözlük avı, kare bulmaca, çengel bulmaca, posta gazetesi bulmaca eki, hürriyet, habertürk bulmaca, zeka bulmacaları gibi yerlerde eski dilde bal sorusu ile karşılaşıyoruz.

Bal Hakkında Eskiden Beri Pek Bilinmeyen Bilgiler

  • Doğal bal, doğru saklanırsa asla bozulmaz. Hatta Mısır piramitlerinde binlerce yıldır hala bozulmamış ballara rastlanmıştır.
  • Bal şifalı ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Enfeksiyonların tedavisinde, yara ve kesiklerin iyileşmesinde faydalıdır. Kilo vermeye yardımcıdır. Öksürüklerin giderilmesine katkı sağlar.
  • Doğal bal, bağışıklık sistemini güçlendirerek vücudun hastalıklara karşı savunma gücünü artırır.
  • Her balın tadı aynı değildir. Çok farklı çiçek ve bitkilerden arıların ürettiği bal, tat olarak farklılık gösterir. Kestane balı, çam balı ve çiçek balında olduğu gibi.
  • Arılar milyonlarca yıldır bal üretmeye devam ediyor.
  • Bal sayesinde arılar kışın hayatta kalırlar.
  • Bal, hayatımızı sürdürmemiz için gereken tüm maddeleri içinde barındıran tek besindir.

KariyerHaber.Net olarak; bulmaca çözmekten keyif alanlar için bugün eski dilde bal bulmaca sorusunun cevabını verdik. Bulmaca yanıtları bölümümüzde, çengel ve kare bulmaca soruları ve cevapları hakkında tüm merak ettiklerinize ulaşabilirsiniz.

Bu bulmacaya benzer arama kelimeleri: Eski dilde bal ne demek? Bulmacada Eski dilde bal nedir? Bulmaca Eski dilde bal cevabı nedir?

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu