Genel

Kendi Cep Telefonu Numaramı Nasıl Öğrenebilirim

Zaman zaman hepimizin başına gelebilecek durumlardan birisi de kendi cep telefonu numaramı nasıl öğrenebilirim? Ya da telefon numaramı unuttum sorusudur. Özellikle yeni sim kartı alan aldığımızda  o an için aklımıza gelmeyen  numaramız bizleri  unutulan telefon numarası nasıl öğrenebilirim sorusuyla baş başa bırakabilmektedir. Bu yazımızda sizlere ister Vodafane , ister Turkcell ya da Telekom olsun , kendi telefon numaranıza  nereden bakabileceğinize dair bilgiler aktardık.
Kendi numaranızı öğrenebileceğiniz alternatif yöntemleri başlıklar halinde istifadenize sunuyoruz.

Kendi Telefon Numaranızı Öğrenme Kodu

Yeni almış olduğunuz sim kartını veya uzun süredir kullanmadığınız numaralı hattınızı telefonunuza taktınız ve o da ne? Numaranız bir türlü aklınıza gelmiyor!
Yada çevremizde numarasını arayarak telefon numaramızı öğrenebileceğimiz ikinci bir telefon da bulunmuyor. Bunun yanı sıra ikinci bir telefon olsa dahi çağrı atmak için hattımız müsait olmayabilir.
Bu tarz olağan durumlar sırasında endişelenmeye hiç gerek yok. Vodafone, Bimcell, Turkcell, Kkktcell, Turk telekom kullanıcıları; Hattınız  hangi GSM şirketine ait olursa olsun telefon ekranına yazacağımız bir kod ile tuşlama yaparak size ait olan telefon numaranızı kolay bir şekilde öğrenebilirsiniz.
Burada yapmamız gereken *101# ( yıldız 101 kare) tuşlarına basmak ve   tuşlamamızın ardından arama tuşuna basıyor olmamız yeterli olacaktır.

Operatör Aranarak Kendi Telefon Numaramızı Öğrenme

Diğer alternatif modellerinden birisi de bağlı olduğunuz GSM şirketinin ilgili müşteri hizmetleri birimini arayarak telefon numaranızı öğrenebilirsiniz. Bağlı bulunduğunuz operatörü aradıktan sonra sizlere güvenlik açısından sorulacak bir dizi güvenlik sorusunun ardından kolaylıkla telefon numaranızı öğrenebileceksiniz.

Peki Kendi Numaramı Öğrenme ya da Sorgulama Servisinden Ücret Kesiliyor mu?

Hattınız hangi GSM operatörüne kayıtlı olursa olsun sorgulama servisleri ücretsiz olarak hizmet vermektedir. Özellikle yaşlı insanların bu tür konularla sıklıkla kaşılaştığı bir durum olduğunu göz önüne aldığımızda bu tarz hizmetlerin ücretsiz ve kolay bir şekilde yapılıyor olması, sıkıntı yaşanmaması açısından çözümü kolaylaştırmaktadır.

Kendi Numaramı Öğrenme Sistemi  Nasıl Çalışmaktadır? Faydaları veya Sakıncaları Var mıdır?

Bazense aklımıza ‘’ Bu hizmetten faydalanıyoruz fakat herhangi bir zararı var mıdır?’’ sorusu gayri ihtiyarı olarak aklımıza gelmektedir. Bu kapsamda hem bunun cevabını verelim, hem de sistemin nasıl çalıştığına dair fikir edinelim.
Öncelikle sistemin nasıl çalıştığından bahsedelim,
Telefon ekranımıza *101# tuşladıktan sonra ara tuşuna basıyoruz ve hattınız hangi GSM operatörüne aitse mesajı ilgili operatörün merkezine iletir. Akabinde GSM şirketi numarayı kendi arayarak cep telefonu numaranızı size bildirir. Bunun hiç kimse için herhangi bir sakıncası yoktur ve numaramızı öğrenebilmek için en hızlı ve etkili yöntemlerden birisidir.
Bu arada tekrar unutmamak için ilgili kodu cep telefonumuzdaki rehbere kayıt ederek olası hatırlayamama durumunda rehberimizden kolaylıkla bulabiliriz.

E-devlet Üzerinden Cep Telefonu Numaramızı Öğrenme

Bir diğer alternatif yollardan birisi de E-devlet uygulamasına girerek unuttuğumuz cep telefonu numaramızı öğrenebiliriz. Hatta sadece unuttuğumuz numarayı değil, daha önce kullandığımız adımıza kayıtlı olan aktif ve pasif tüm cep telefon numaralarımızı detaylı bir şekilde öğrenebiliriz.

Kendi cep telefonu numaranızı öğrenmenin bir diğer yolu ise ikamet ettiğiniz bölgedeki en yakın telefon bayisine giderek telefon şubesinden öğrenebilirsiniz.

Başa dön tuşu