Güncel

Manikür Seti Satın Alma Rehberi

Manikür Seti Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tırnaklarınızı gururla ortaya çıkarmak istiyorsanız, tırnaklarınıza iyi bakmanız önemlidir. Artık manikür setleri ile evde bakım, koruma ve hatta güçlendirme yapılabilir. Kusursuz tırnaklara sahip olmak  için birkaç küçük günlük eylem ve doğru ekipman gerekir.

Pürüzlü, düzensiz tırnakların özgüveninizi azaltabileceğini hepimiz biliyoruz, muhteşem ve bakımlı ellere sahip olmak,  kendinizi dünyanın zirvesindeymişsiniz gibi hissettirebilir. Bakımlı tırnakların ve mükemmel bir manikürün anahtarı doğru manikür setlerini seçmektir. Neyse ki, kaliteli tırnak ekipmanını ucuza alabilirsiniz – ve size nasıl olduğunu göstereceğim.

Manikür seti satın alırken, zor kazandığınız parayla ayrılmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken bazı faktörler vardır. Öncelikle dayanıklı bir set istiyorsunuz ve paslanmaz çelik her gün için iyi bir seçimdir; paslanmayacaktır ve makaslarınızda keskin bir kenar tutabilir, karbon çeliği kadar keskin değil – ancak karbon çeliği nemli bir banyoda çok hızlı bir şekilde paslı turuncuya dönüşecektir. İkinci olarak, pedikür kiti olarak da işlev gören bir manikür seti satın almak isteyebilirsiniz . Üçüncüsü, tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu düşünün. Temel bir manikür kiti, makas, cımbız, tampon, manikür pedikür, tırnak törpüsü , tırnak makası ve profesyonel setler, bir tırnak matkabı gibi daha gelişmiş aletler içerebilir.. Tüm bu araçlara sahip iyi bir manikür seti, salonunuza, ev manikür setinize harika bir ektir ve hatta fikirleriniz tükendiğinde doğum günleri ve anneler günü için inanılmaz ve yararlı bir hediyedir .

İyi bir manikür seti nasıl seçilir?

Para için daha iyi bir değer seti nasıl satın alınır? Bu, ellerinin iyiliğiyle ilgilenen herkesin kendine sorabileceği bir sorudur. Gerçekten de, piyasada bulunan birçok manikür seti arasından seçim yapmak zordur. En iyi manikür seti ekipmanını seçmenize yardımcı olmak için bu kılavuzda çeşitli ipuçları verilmiştir. 

Satın alma rehberi

Farklı aksesuarlar

En iyi manikür setleri için bu satın alma kılavuzunda, etkili ve işlevsel bir cihaz seçmek için temel kriterleri sunuyoruz. Bu kriterler arasında manikür setinin bileşenlerinin seçimi dikkate alınmalıdır.

Malzemeler el bakımı veya ayak tırnaklarının tedavisi için tasarlanabilir. Ancak her iki seçenekten aynı anda yararlanma fırsatı sunan setler var. Cilt bakımlarına adanmış ürünlerden oluşan modeller de bulunmaktadır.

En iyi  manikür setleri, profesyonel tırnak bakımı için özel olarak tasarlanmış elektrikli bir cihaza sahip olanlardır. Bu bileşen pille çalışır veya çalıştırılır. Güvenli kullanımı sağlamak için aksesuarın standartlara uygun olduğundan emin olun.

Manikür seti ayrıca tırnak makası, küret, kıvrımlı keski, fırçalar, çilekler gibi klasik aksesuarlardan da oluşabilir.


Setin her bir bileşeninin işlevi

Sağlıklı ellere ve güzel tırnaklara sahip olmak için düzenli bakım ve iyi malzemeyi donatmak gerekir. Yeni bir manikür setini nereden alacağınızı mı merak ediyorsunuz? Herhangi bir satın alma işleminden önce, her cihazın farklı özelliklere sahip olabileceğini bilmek önemlidir. Bu kriteri göz önünde bulundurmak size bir set ile diğeri arasındaki farklar hakkında bir fikir verecektir.

Her kit öğesinin işlevi, gerçekleştirebileceğiniz bakım türünü belirler. Ana alet, hasarlı cildin tedavisi için tasarlanmış aksesuarlar ile donatılabilir: bir sap ve bir döner silindir kafası.

Tırnakların tedavisinde çok etkili olan ve hasarlı cildi tedavi etmek için kullanılabilen iki yönlü bir işlev sunan 2’si 1 arada cihazlar da vardır. Ayrıca tırnakları düzgün bir şekilde dosyalamanıza ve zımparalamanıza izin verir.


Setin ana ünitesinin hızı

Bir fiyat karşılaştırmasına başvurmadan önce, manikür setinin ana aletinin hızlarının da hafife alınmaması gereken bir unsur olduğu unutulmamalıdır. Elde edebileceğiniz sonucun kalitesi bu kritere bağlı olabilir.

Hız, dakikadaki devir sayısı olarak ifade edilir. Tek hızda çalışan modeller var. 2’si 1 arada cihazların çoğu, 2000 ile 11000 rpm arasında hızlar sunar. Bu nedenle hız, tırnaklarınızın, ölü veya hasar görmüş cildinizin sertliğini hesaba katarak size en uygun güç seviyesini seçebilmeniz için ayarlanabilir. 

Hangi manikür setini seçerseniz seçin, kolay kullanım sağlayan hafif bir cihaza sahip olduğunuzdan emin olun.

Sıkça Sorulan Sorular

Ne sıklıkla manikür yaptırmalısınız?

Manikür yapma sıklığı, yaşam tarzı alışkanlıklarınıza bağlıdır. Ellerinizi el emeği veya hatta masa başında bilgisayar yazma gibi işler için kullanırsanız, kendinize daha sık manikür yaptırmanız gerekecektir. Bununla birlikte, yapmasanız bile, manikür yapmadan asla çok uzun sürmeyin çünkü tırnaklara ve ellere düzenli olarak bakılması gerekir. Bunu yapmanın en iyi yolu iki ila üç haftada bir.

Manikürden önce tırnaklarınızı kesmeli misiniz?

Manikür yapmadan önce tırnaklarınızı kesmek zorunda değilsiniz ama yapabilirsiniz. Tercih ettiğiniz tırnak uzunluğuna ve şekline bağlı olarak, bir manikürden önce tırnaklarınızı törpüleyebilir veya kesebilirsiniz. Her durumda, kırılmayı önlemek için tırnaklarınızın istediğiniz şekle düzgün bir şekilde yerleştirilmesi gerekecektir.

Mükemmel bir manikürün son adımı nedir?

Profesyonel bir manikür salonundaysanız, üst düzey hizmetler, manikürün son adımı olarak el masajlarını içerir. Bununla birlikte, evde el masajı ile kendinizi şımartamamanız için hiçbir neden yok – sadece güzel bir masaj yağı alın ve her parmağınıza, tırnak yatağınıza ve parmak uçlarınıza sabit bir basınç uygulayarak sürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu