Sağlık

MRSA Hastalığı Nedir? Belirtileri ve Tedavi Yöntemleri Nelerdir?

MRSA Tam olarak nedir?

MRSA (Metisiline Dirençli-Staphylococcus-Aureus) bireyin vücudunun farklı bölgelerine bulaşan bir suş bakterisidir. Yaygın olarak kullanılan antibiyotiklerin çoğuna dirençlidir, bu yüzden tedavisi çok zordur. Bu bakteri alışılmış olarak insanların derilerinde bulunur. Cilde girdiğinde, sivilce veya kaynar gibi küçük kırmızı darbeler hakkında getirmek cilt enfeksiyonları neden olur. Staphylococcus Aureus da ciddi enfeksiyonlara neden olabilir; Örneğin, zatürre ve kan enfeksiyonları.

Enfeksiyon küçük bir cilt boğaz rahatsızlığı olarak başlayabilir, kaynatın veya sivilce ama sonra ciddi hale gelerek  tehlikeli ve bazen ölümcül hale gelebilmektedir. Düzenli olarak bir superbug olarak adlandırılır. MRSA hakkında daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki paragrafları okuyun, yanı sıra ilgili tanımlar ve bu enfeksiyon ile ilgili gerçekler.

Enfeksiyonların Uyarı İşaretleri Nelerdir?

Belirtiler bireyin enfekte olduğu yere bağlıdır. Çoğu durumda, bir kişinin cildinde küçük enfeksiyonlara neden olur, örneğin kaynar veya yaralar. Öte yandan, MRSA kan dolaşımı, cerrahi yaralar, idrar yolu veya akciğerler enfekte olabilir. Ayrıca ciddi cilt enfeksiyonlarına neden olabilir.

Kimler enfekte olma riski altındadır?

MRSA enfeksiyonlarına en yatkın kişiler yaşlılar, hastane hastaları, çocuklar ve hasta içerir. Bu insanların bağışıklık sistemleri zaten zayıflamış ve böylece vücutlarının enfeksiyonlarla mücadele için daha zor olmasıdır. Ayrıca, hastanede yatan hastaların kateterler, diyaliz üniteleri ve MRSA ile kontamine olan besleme tüpleri gibi invaziv cihazlarla temas etme olasılıkları daha yüksektir.

MRSA enfeksiyonlarının çoğu uzun süreli bakım tesisleri ve hastaneler gibi yerlerde meydana gelmesine rağmen, son çalışmalar MRSA’nın toplumda daha önce düşünüldünden daha yaygın olduğunu göstermektedir. Toplumla ilişkili MRSA (CA-MRSA) suşları hastane ortamındakilerden farklı görünmüyor. CA-MRSA suşları en çok okullarda, kreşlerde ve yurtlarda görülür.

Nasıl Yayılır:

İnsanların %30’undan fazlasında herhangi bir enfeksiyon geçirmeden burunlarında veya derilerinde Staphylococcus Aureus bakterisi bulunur. Bir yara ya da kesik yoluyla bireyin deri girer sürece hiçbir zararı yoktur. Son derece bulaşıcıdır. Burunlarında veya derilerinde bu bakteri barındıran insanların küçük bir kısmı MRSA enfeksiyonu var. Bireysel t barındıran bile

o bakteri enfekte değildir, o hala yayılabilir ve böylece başkalarına enfeksiyona neden olabilir. MRSA’nın yayıldığı yollardan bazıları şunlardır:
Gerçekler ve İstatistikler
• Ortalama olarak, yaklaşık 880.000 kişi MRSA her yıl enfekte olsun.

• MRSA enfeksiyonlarına yaklaşık 8 milyar dolar harcanmaktadır.

• MRSA enfeksiyonu olan kişilerin yaklaşık %5’i enfeksiyon sonucu ölür. Ancak MRSA’dan kaynaklanan bu ölümler 2011’den 2012’ye kadar yaklaşık %20 oranında azalmıştır.

• MRSA enfeksiyonlarının çoğu Hastane kaynaklı MRSA (HA-MRSA) veya Topluluk edinimi mrsa (CA-MRSA) olarak sınıflandırılır.

• MRSA enfeksiyonlarının ilk belirtilerinden biri selülit, drene irin veya apse.

Ondan Kurtulmanın En İyi Yolu

MRSA enfeksiyonları tedavisi için çeşitli yollar vardır. Tabii ki bu doktorların ne yapmak istiyorum, ama bütünsel yöntemler kesinlikle en iyisidir. Bu, sosyal ve zihinsel faktörlerin MRSA enfeksiyonlarının yayılma oranını ve yollarını baskın olarak belirlemesi üzerine kuruludur. MRSA tedavisinde bütünsel yöntemler kullanıldığında, enfeksiyonun fiziksel semptomlarına odaklanmak yerine, hasta zihinsel durumu ve sosyal davranışları dikkate alınarak tamamen tedavi edilir.

MRSA hastaligi belirtileri

MRSA (Metisiline Dirençli Staphylococcus Aureus) yaygın etkileri cilt üzerinde olan bir bakteriyel enfeksiyondur. MRSA, genellikle deride yaşayan stafilokok bakteri grubunun bir türü olduğu için stafilokok olarak da bilinir. MRSA muhtemelen kişinin cilt üzerinde ikamet edebilir ve hiçbir soruna neden olabilir. Ancak, bakteri bir kesik veya çizik ile vücudunuza girerse şeyler aynı kalmaz. Erken teşhis edilmezse oldukça tehlikeli olabilecek ciddi enfeksiyonlara neden olabilir. Bu nedenle, mrsa enfeksiyonu belirtileri anlamak için önemli bir rehber olarak bu makale var. Bu erken teşhis ve dolayısıyla tedavi kolaylaştıracaktır.

MRSA enfeksiyonunun belirti ve bulguları farklı şekillerde kendini gösterir. Belirtiler öncelikle enfeksiyon sitesine bağlıdır. Çoğu enfeksiyon gibi MRSA‘nın da istila etme olasılığının daha yüksek olduğu birkaç yeri vardır. Enfeksiyon üzerine ciddi belirtiler tezahür en yaygın yerler deri dahil, açık / cerrahi yaralar, yanıklar (ikinci ve üçüncü derece), gözler, kan dolaşımı, ve idrar yolu.
MRSA’nın Primer Belirtileri
Cilt
MRSA deri enfeksiyonlarının yaygın belirtileri apse veya deri altında büyük irin dolu alanlar şeklinde göstermek. Irin enfekte bölgelerden sızmaya başlarsa enfeksiyon ciddi olma kapasitesine sahiptir. Bazı insanlar muhtemelen normal apse veya kaynar MRSA hata olabilir.

Benzer şekilde MRSA, cilt yüzeyinin hemen altında bulunan yumuşak dokuları istila eder. Bu selülit anormal görünüm ile sergilenmektedir. Böyle bir enfeksiyon çok sıcak ve rahatsız edici hissediyor geniş yayılmış şişmiş döküntü olarak görünür. Bu tür işaretleri göz ardı etmeyin, lütfen doktorunuza görünün.

Yara Yarası Enfeksiyonu

MrsA’nın çıban veya apse gibi diğer tüm semptomlarını sergilemeyebilirsiniz ama yine de bir yarada enfeksiyon var. Şişmiş, irin dolu, kırmızı veya ekstra ağrılı olup olmadığını görmek için yara alanını inceleyin. Çoğu insan cerrahi yaralar la MRSA enfeksiyonuna yenik düşmüştür. Bu nedenle yukarıdaki belirtilerden herhangi birinin yara bölgenizde görünmesi durumunda tetikte olunması tavsiye edilir.

İleri MRSA Belirtileri

Enfeksiyon tanınmayan ve sonuç olarak tedavi edilmezse ileri semptomlar ortaya çıkar. Bu belirtiler göstermeye başladığında MRSA hayati tehlike seviyesine ulaştı. Aşağıda ileri belirti ve bulgular vardır.

Pnömoni:

Akciğerlere bulaşma ihtimali çok yüksektir, bu da zatürreeye yol açar. MRSA akciğer enfeksiyonu belirtileri nefes darlığı dahil, ateş, öksürük, ve titreme. Dikkat et çünkü bu ciddi olabilir.

Genel Vücut Hastalıkları:

Daha önce belirtildiği gibi, MRSA vücut organları enfekte yeteneğine sahiptir, idrar yolu ve böbrekler de dahil olmak üzere. Bu tür enfeksiyonlar meydana gelirse, titreme ve yüksek ateş gibi belirtiler uygun izleyin. Bu tür belirtileri göz ardı etmeyin, özellikle mrsa bazı birincil belirtileri tanık olduysanız.

hastalık et yiyen hastalık:

Vücut organları enfeksiyonları nın yanı sıra, MRSA nekrotizan fasiit olarak bilinen bir hastalığa yol açabilir. Bu eti yiyen bir durumdur. MRSA tedavi edilmezse bu durum oluşur. Ancak, bu hastalığın vakaları oldukça nadirdir.

Sonuç olarak, Çocuklarda ciddi MRSA enfeksiyonları vakalarına tanık olunmaktadır. Çocuğunuzun sivilce, böcek ısırıkları, kesikler, sıyrıklar veya döküntüler sizi endişelendirmeye başladı mı? Sonra son derece MRSA kür doğal bir yaklaşım içine bakarak dikkate almanızı öneririz.

MRSA’NIN TEDAVI EDILMESI VE KÜRLENMESI

MRSA stafilokok enfeksiyonu bir formu iken, MRSA diğer stafilokok enfeksiyonları tedavi normal antibiyotiklere dirençli olduğu için bu hastalığın tedavisi oldukça zor olabilir. Bu hastalık deri yoluyla vücuda girer, ve ilk önemli belirtiler kaynar benzer küçük kırmızı darbeler vardır. Sonunda, MRSA tedavi edilmezse hızla ağrılı apse içine ilerleyebilir, cilt nüfuz ve vücutta ölümcül enfeksiyonlara neden. Tedavi edilmeyen bir vaka ölüme yol açabilir. Ancak, MRSA tedavi edilebilir ve özellikle MRSA hedef için tasarlanmış yeni bir sistem var- MRSA Eradikasyon Sistemi, ve piyasada çok dikkat kazanıyor.
MRSA Eradikasyon Sistemi ve Tedavi Yöntemleri

Normal antibiyotikler MRSA karşı işe yaramaz hale olduğundan, doğal tedavi yöntemleri daha popüler hale gelmektedir. MRSA Eradikasyon Sistemi gibi programlar sadece en güvenli, en doğal tedavi yöntemlerini uygular, bu yüzden birçok insan bundan bahseder. Doğal ilaçlar sadece ilaçlariçin güvenli bir alternatif sunmak değil, ama aynı zamanda antibiyotiklere bir tolerans gelişmekte olan önlemek. Aşağıda MRSA Eradikasyon Sistemi’ne dalacak ve MRSA’nın nasıl tedavi edeceğine ve geri dönmesini nasıl önleyeceğinize ilişkin birçok ipucu nu keşfedeceksiniz, böylece hayatınızı sonuna kadar yaşayabilirsiniz.

MRSA Eradikasyon Sistemi Neler Sunuyor?

MRSA Eradikasyon Sistemi, MRSA’ya karşı savaşabilecek çeşitli teknikleri inceler:

Maruz kaldıktan sonra stafilokok enfeksiyonunun %90’ını yok etme potansiyeline sahip basit bir mavi ışık.
Topikal, vücutta daha fazla kolonizasyonu önlemek doğal ilaçlar, enfeksiyon tekrarlayan nöbetleri azaltarak.
Bakteri büyüme oluşturmak için sorumlu ortak bir gıda katkı maddesi keşfedin ve bunu önlemek için nasıl öğrenirler.
Kullanılacak uygun sabunları ve banyo malzemelerini öğrenin ve salgınlara neden olan sabunlardan uzak durun.
Enfeksiyonu potansiyel olarak yayabilecek uygunsuz bandajlama tekniklerinden nasıl uzak durarak uzak durabileceğinizi öğrenin.
Yüzdeki enfeksiyonu nasıl tedavi edin.
Bağışıklık sistemini geliştirmek ve daha fazla enfeksiyona karşı sağlıklı bir tolerans oluşturmak.
Hastalığı önleme ve enfeksiyon yayma şansınızı büyük ölçüde artıran 15 saniyelik tekniği öğrenin.
Vücudunuza zararlı 15 risk faktörünü keşfedin ve bulaşıcı saldırılar oluşturun.
Diğer stafilokok enfeksiyonlarından beş kat daha güçlü olan yeni bir tür hakkında bilgi edinin.
MRSA Eradikasyon Sistemi Özellikleri
Bu sistem iyileşme sürecini hızlandırarak ve enfeksiyonun yayılmasını önleyerek son derece bulaşıcı MRSA rahatsızlıkları ile ilgili bir adım adım süreci izler. Daha sağlıklı, daha anlamlı bir yaşam yaşayın ve MRSA Eradikasyon Sisteminin neler sunduğunu öğrenin. Bu programda, Christin Dawson dikkat çekmek için birçok ilginç özellikleri sağlar.

Bu sistem nihayet mrsa-free yaşamak ve kamu dışarı çıkarken kendini bilinçli olmaktan durdurmak için bir fırsat verir.
Kolloidal Gümüş Üreticileri arkasındaki kirli sırrı çözmek ve onlar bilmek istemiyorum!
Kirlenmiş çamaşırlarla başa çıkmak için sekiz temel kurallara uyun ve evinize yayılmayacağını garanti edin.
25 dakika gibi kısa bir sürede yatak temizleme süresini büyük ölçüde azaltmak için dokuz basit ipucu uygulayın.
Eğer yerel bakkal satın alabilirsiniz gizli bitki hakkında bilgi edinin, ve sadece 3 gün içinde MRSA mücadele% 98 etkilidir. Bu ucuz, güvenli ve antibiyotikler için sağlıklı bir alternatiftir.
Birçok çalışma mavi ışık altında sadece birkaç dakika içinde vücudunuzdaki toplam MRSA% 90 öldürmek için kanıtlanmış yöntemler öğrendim.
MRSA tarafından üretilen drenajın nasıl temizlenebildiğini ve bakterileri tamamen ortadan kaldırdığını anlayın.

MRSA Önlemleri ve Önlemleri
Aşağıdakiler, MRSA’nın yayılmasını önlemek ve kontrol etmek için aynı zamanda mümkün olduğunca doğal olarak güvenli ve etkili tedaviyi teşvik etmek için ana hatlarıyla verilmiştir;

MRSA Önleme İçin Tamamen Doğal İpuçları

• Manuka balının, invaziv antibiyotikler kullanılmadan MRSA’yı tedavi etmenin en güvenli ve en etkili yollarından biri olduğu kanıtlanmıştır. Bu özel tıbbi bal, şaşırtıcı antibakteriyel özellikleri sayesinde yaraları ve enfeksiyonu iyileştirir. Ayrıca açık yaraları yatıştırır ve hastalara çok ihtiyaç duyulan rahatlama sağlar.

• Bazı uçucu yağlar , yaraların iyileşmesine yardımcı olmanın yanı sıra, MRSA’nın gerçekten kötü semptomları olan kişiler için rahatlık sağlayabilir. Bu tür yağlar arasında çay ağacı (antibakteriyel), kekik yağı (cildi tahriş edebileceğinden içten alınmalıdır) ve okaliptüs yağı (kaynamada büyük rahatlama) bulunur. Bu yağlar, etkinliklerini artırmak için belirli dozlarda karıştırılabilir.

Sarımsak yemek ve diyete belirli şifalı bitkiler dahil etmek enfeksiyonla bütüncül bir şekilde savaşmaya yardımcı olabilir.

• MRSA genellikle bağışıklık sistemi düşük olduğunda saldırdığı için bağışıklık sistemini güçlendirmek önemlidir . Bağışıklık sisteminin işleyişini artırmanın yolları arasında çeşitli şifalı bitkiler, mineraller ve vitaminler tüketmek; iyi hijyen alışkanlıklarına sahip olmak, dengeli bir diyet yemek ve yaşam tarzınıza bir tür egzersiz dahil etmek.

Evde Korunma Yolları

• Hastanın açık veya iyileşen yaraları veya hatta diyaliz portu gibi damar içi bir cihazı varsa, kendilerine ve evdeki ekipmana nasıl bakacaklarını anladıklarından emin olmalıdırlar.

• Ziyaret eden aile ve arkadaşlar, iyileşmekte olan bir MRSA hastasını kendi evlerinde bile ziyaret etmeden önce ve sonra hala ellerini temizlemelidir. Bir hastayı ziyaret ederken koruyucu eldiven ve önlük giymek konusunda her zaman bir sağlık uzmanına danışılması tavsiye edilir.

İyileşirken Başka Bir MRSA Enfeksiyonunu Önleme

Enfeksiyonun tekrar etmesini ve yayılmasını önlemek için, hastanın tamamen doğal yöntemler kullanarak bir MRSA enfeksiyonuyla savaşırken sunulan yönergelere uyması önemlidir:

• Her zaman ellerinizi uygun şekilde ve sık sık yıkayın, bu özellikle herhangi bir pansumanı değiştirmeden önce ve sonra geçerlidir. Daha hızlı iyileşme sağlamak için tüm bandajları temiz tutun ve pansuman olarak doğru şekilde değiştirin.

• İyileşmekte olan bir hastayla aynı evi paylaşan herkes de ellerini sık sık yıkamalıdır. Hastalar ayrıca jilet ve hatta havlu gibi kişisel bakım malzemelerini evin diğer üyeleriyle paylaşmamalıdır.

• Tüm çarşafların ve giysilerin, üzerlerindeki bakım etiketlerinin izin verdiği en sıcak sıcaklıkta kurutulduğundan emin olun.

• Enfeksiyonun başkalarına yayılmasını önlemek için yaralarınızı daima bir bandajla sarın.

• Hastanın gereksiz yere yayılmasını önlemek için hastanın MRSA’dan muzdarip olduğu konusunda tüm evde sağlık bakımı uzmanlarına tavsiyede bulunmak önemlidir.

• MRSA için evde tedavilerle ilgili herhangi bir sorunuz varsa , her zaman bu alandaki bir uzmana danışın ve mektupta belirtilen tüm talimatları izleyin.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu