Ekonomi

Pep Nedir? Pep Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

PeP ile Dijital Çağa Merhaba!

Dünyada son dönemde etkili olan korona virüsü salgını ile birlikte, insan sağlığı ve güvenliği açısından elektronik para tranferi uygulamalarını öne çıkardı. Bankalarda sıra beklemek yerine, evinizden hızlı şekilde yurtiçi ve yurtdışı para transferi yapabileceğiniz PeP para hesabı da tam da bu anlamda hayatımızı kolaylaştıran bir hizmet sunmaktadır.

PeP hesabı nasıl açılır PeP Kart başvurusu

PeP Nedir? Pep Ne İşe Yarar?

PeP, banka hesabına gerek olmadan, günün her saatinde, online olarak para transferi, fatura ödemeleri, kurumsal ödemeler, ödeme alma ya da para gönderme imkanları sunan elektronik para hesabıdır. PeP hesabı olanlar, opet akaryakıt istasyonları ve tanınmış internet sitelerinden yapacakları alışverişlerde birçok indirimli avantajlardan da yararlanabilmektedir.

PeP Nasıl Kullanılır?

Öncelikle PeP üyesi olmanız gereklidir. Bunun için PeP resmi sistesi olan peple.com.tr sitesi üzerinden ya da pep mobil uygulama üzerinden başvuru yaparak kolayca PeP üyesi olabilirsiniz.

BDDK tarafından faaliyet izni alınarak hizmet sunan PEP güvenilir bir elektronik para hesabıdır.

Pep hesabınıza anlaşmalı bankalardan EFT / Havale yolu ile bakiye yükleyebilir ve ortak ATM noktalarından istediğiniz zaman para çekebilirsiniz.

PeP ürünleri arasında şunlar bulunmaktadır:

Yurt içi ve yurt dışı para transferi, Cep telefonu üzerinden Sms ile para isteme imkanı, Pep Mobil uygulaması ile, araç içinden Opet akaryakıt istasyonlarında yakıt alabilme, PeP Kart ile kurum ödemeleri, fatura ödemeleri ve kredi kartı ödemelerini yapma imkanı ve yine Pep Kart ile ATM noktalarından para çekebilme, mağaza alışverişi yapabilme, Opet istasyonlarından indirimli akaryakıt alabilme gibi avantajlar sağlanmaktadır.

PeP Kart Başvurusu Nasıl Yapılır? PeP Kart ücretli mi?

Pep Kart için yeni kart başvurusu PeP resmi internet sitesi olan peple.com.tr üzerinden ya da PeP mobil uygulama üzerinden yapılmaktadır. PeP Kart ücretsizdir.

PeP üyeleri, online olarak yapacakları internet alışverişlerinde, dilerlerse sistem üzerinden sanal kart oluşturabilir ve böylece güvenli şekilde online alışveriş yapabilirler. PeP kart sanal kart oluşturma hizmeti ücretsizdir. Müşteriler ayda 50 adet sanal kart oluşturma hakkına sahiptir.

PeP ile Yurtdışına Para Gönderme Nasıl Yapılır?

Yurdışına para transferi yapmak için PeP internet şubesi ya da PeP mobil uygulaması üzerinden Para Gönder / Yurtdışına para gönder seçeneği üzerinden kolaylıkla para gönderebilirsiniz.

PeP Kime Aittir?

Pep, Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. nin tescilli markasıdır. Paladyum Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş., Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan (BDDK) 13.07.2017 tarihinde lisans almış yetkili bir Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri Kuruluşudur.

Güncel PeP Kampanyaları 2020

  1. Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasıdaki EURO cinsinden para transferi işlemleri ücretsiz. Kampanya 20 Mayıs 2020 tarihine kadar geçerlidir.
  2. Dijital pazarlama hizmetleri sunan firmalar ve bireyler için Google, Adobe ürünleri, Dijital pazarlama araçları sunan Hotjar, Hootsuite, Shutterstock, G-suite ve sosyal medya reklamları (Facebook, Twitter, Linkedin) için PeP fiziksel kart ya da PeP Sanal kart ile yapılacak yurtdışı ödemelerde 1000 liraya varan geri ödeme seçenekleri ile  PeP yanınızda. Kampanya 31 Mayıs 2020 tarihine kadardır.
  3. PeP Visa kartınızla yurtdışında bulunan ATM’lerden 1000 euro üstü para çekimleri ücretsiz!
  4. PeP müşterileri, döviz kuru farklarından etkilenmeden rahatça alışveriş yapabilmekte.
  5. PeP Koalay ile size özel seyahat sağlık poliçesi ve diğer poliçe hizmetleri en uygun şartlarda sizlere sunulmakta.
  6. PeP Visa kartı ile Hotels.com rezervasyonu ve ödemelerinde %8 indirim fırsatı sağlanmakta.
  7. Novotel ve IBIS Hotel rezervasyonlarında ve otel ödemelerinde %10 indirim kolaylığı.
  8. Booking.com ödemelerinde %4 indirim fırsatı sağlanmaktadır.

Pep Müşteri Hizmetleri Numarası 

Pep müşteri hizmetlerine bağlanmak için 0850 450 5040 telefon numarasından ulaşabilirsiniz.

PeP müşteri hizmetlerine e-posta üzerinden ulaşmak için destek@peple.com.tr adresine mail atarak, istek, öneri, şikayet bildirimi yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu