Güncel

Ses Tuşu Olmayan Tablete Format Nasıl Atılır?

Ses açma tuşu olmayan tablete nasıl format atılır?

Günümüz zamanında teknoloji geliştikçe yeni tabletlerde çıkıyor. Fakat bu tabletler kendileri ile beraber yeni sorunları da getiriyor. Bu yazımızda şimdi ses tuşu olmayan tablete format atmaktan bahsedeceğiz. Daha fazla uzatmadan geçelim.

Bu sorunun yaşandığı tabletlere göz attığımız zaman genellikle bu sorun çin malı tabletlerde görüldüğü söyleyebiliriz. Bu durumda insanların başına çok büyük sıkıntılar açabiliyor ve insanların canını sıkabiliyor. Bu tabletlerde home tuşu ve cihazı kapatma tuşu yer almaktadır. Fakat bu tabletlere format atmak isterseniz bildiğiniz üzere atmak için es kısma tuşuna ve kapatma(power) tuşuna basmanız gerekmektedir. Fakat bu tür tabletlerde böyle bir tuşun yer almaması sonucunda format atamıyorsunuz. Biz siz değerli okuyucularımıza bu yazımızda Ses Tuşu Olmayan Tablete Format Atma sorununu nasıl çözeceğinizi anlatacağım. Ayrıca bir konuya da değinmem gerekirse bu sorunu çözmek için herhangi bir teknik servise gitmeyin çünkü onlarda bu sorunun çözümünü bilmiyorlar.

Eğer ki bu sorun ile baş başa kaldıysanız büyük ihtimalle tabletiniz çin üretimidir. Çinliler bu tablet işine de girerek daha ucuz yapmak amacıyla böyle bir tablet yapmışlar. Fakat durum böyle olunca üretmiş olduğu tablete bir çok sorun meydana geliyor. Şimdi bu sorunu nasıl çözeceğiz ona geçelim.

Ses Tuşu Olmayan Tablete Format Atma

İlk öncelikle tabletimizi bir usb kablosuyla bilgisayarımıza bağlıyoruz. Bu işlemleri yaparken tabletinizin kapalı olmasına dikkat ediniz.
Tableti bağladıktan sonra bilgisayarınızda bağlandığı için bir uyarı niteliğinde ses gelecektir.
Bilgisayara bağladığımız tabletin power tuşuna 1 saniye aralıklarla ard arda sürekli basarak açılış ekranının gelmesini bekliyoruz.
Eğer ki bu işlemden sonra açılış ekranı gelirse tekrar 1 veya 2 saniye aralıklarla power(güç) tuşuna 5 – 6 defa basıyoruz ve karşımıza bu sefer format atmak için ”recovery mode” çıkıyor.
Bu ekranda yer alan Wipe data/factory reset” seçeneğine tıklıyoruz sonra gelen kısımdan ise “Yes – Delete all user data” seçiyoruz böylece tabletimize format atıyoruz. Umarım yazımız faydalı olmuştur.

Başa dön tuşu